Сторінка батьків

Сім’я – найкраще творіння природи. Жодна, навіть найсучасніша педагогічна система не може бути повною мірою ефективною, якщо немає тісного зв’язку із сім’єю.

Шановні батьки!

Відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту” кожна дитина повинна обов’язково отримати дошкільну освіту. В цьому Вам допоможе наш дошкільний навчальний заклад.

Ви, шановні батьки, і ми - партнери у вихованні Ваших дітей!

Наш дитячий садок працює, щоб допомогти максимально розкрити й розвити здібності Ваших дітей, дати їм дошкільну освіту й сформувати потрібні для цього вікового періоду навички, виховати їх порядними людьми. Тут ми намагаємося створити всі умови, щоб малюки почували себе затишно й комфортно, як удома.

Просимо Вас:

• 1) Дотримуватися режиму дня групи (приводити дитину з 800, вчасно забирати);
  • 2)сприяти навчально-виховному процесу, співпрацюючи з вихователем в наданні дитині знань, умінь і навичок;
  • 3)без поважних причин не пропускати ДНЗ, при відсутності дитини більше 3 днів приносити довідку від лікаря;
  • 4)в разі хвороби або будь-якої іншої причини відсутності дитини попереджувати вихователя;
  • 5)супроводжувати дитину до дитячого садочка, особисто передавати її вихователю, не допускати самостійного приходу дитини до групи;
  • 6)вчасно, до 10 числа кожного місяця забезпечувати оплату за харчування дитини в установі.

Адаптація дитини до садочка

Щоб адаптувати дитину до садочка, необхідно:
  • 1)Психологічно підготувати дитину до відвідування садочка. Найкраще знайомитися з дошкільним закладом ще влітку, коли є можливість багато гуляти на подвір’ї, грати в рухливі ігри.
  • 2)Необхідно вводити в харчовий раціон дитини більше м’яса, сиру, фруктів.
  • 3)Якщо дитина прийшла в садочок зі сльозами, не варто довго прощатися. Ваше маленьке сонечко відчує, що ви спокійні – і саме заспокоїться.
  • 4)Дитині завжди треба говорити правду.
  • 5) Не лякайте дітей садочком, а перетворіть його відвідування на сімейне свято з солодощами та вітаннями.

Пам’ятка для батьків

• Природа – не лише здоров’я, радості. Вона найбільший друг, неоціненне багатство.
  • Навчіться бачити красу природи і розкривайте її дітям.
  • Візьміть за правило: жодного дня без милування природними явищами.
  • Якомога частіше бувайте з дітьми на лоні природи.
  • Любіть своє природнє довкілля, бережіть його, навчайте своїх дітей любити природу. Нехай ваша рука ніколи не підніметься, щоб знищити красу.
Хай милосердним буде ваше серце до братів менших.
Будьте добрим прикладом для дітей. Навчившись милуватися, любити і берегти природне довкілля, ваша дитина буде милосердною, доброю, співчутливою до всіх і до всього.
Вчіться розуміти природу, станьте її другом та захисником.
Природа дає найбільший матеріал для розвитку мислення і мови дитини. Жодний технічний винахід не замінить його.

Анкета для батьків

(За результатами відповідей на цю анкету можна визначити, чи вірно вибраний принцип виховання дітей)

Чи можете ви:
  • 1. У будь-який момент залишити всі свої справи і зайнятися дитиною?
  • 2. Порадитися з дитиною, не дивлячись на її вік?
  • 3. Признатися дитині в помилці, здійсненій по відношенню до неї?
  • 4. Вибачитися перед дитиною у випадку, якщо ви не мали рації?
  • 5. Опанувати себе і зберегти самовладання, навіть якщо вчинок дитини вивів вас з себе?
  • 6. Поставити себе на місце дитини?
  • 7. Повірити хоч би на хвилинку, що ви добра фея або прекрасний принц?
  • 8. Розповісти дитині повчальний випадок з дитинства, що представляє вас в невигідному світлі?
  • 9. Завжди утриматися від слів і виразів, які можуть ранити дитину?
  • 10. Пообіцяти дитині виконати її бажання за хорошу поведінку?
  • 11. Виділити дитині один день, коли вона може робити, що хоче, а ви при цьому ні в що не втручаєтеся?
  • 12. Не прореагувати, якщо ваше дитя ударило, штовхнуло або незаслужено образило іншу дитину?
  • 13. Встояти проти сліз, капризів, прохань, якщо відомо, що це примха?
Варіанти відповідей:
а) можу і завжди так поступаю – 3 бали;
б) можу, але не завжди так поступаю – 2 бали;
в) не можу – 1 бал.
від 30 балів до 39 балів – ви дотримуєтеся правильних принципів виховання.
від 16 до 30 балів – ваш метод виховання – батіг і пряник.
менше 16 балів – у вас немає педагогічних навиків і бажання виховувати дитину.