Повернутися до звичайного режиму

Сторінка батьків

Шановні батьки!

Ми раді, що Ваша дитина відвідує наш дитячий садок, з Вашою дитиною працюють кваліфіковані педагоги.

Нагадуємо Вам:

* Перебування дітей у закладі здійснюється з 07.30 до 17.30. Своєчасний прихід у дитячий сад - необхідна умова правильної організаціїосвітньо-виховного процесу.

* Якщо дитина захворіла, необхідно в першій половині дня зателефонувати в дитячий сад і повідомити про її хворобу. Це необхідно, щоб вчасно зняти дитину зхарчуванняі не оплачувати дні, пропущені через хворобу! Замовчування про хворобу дитини може призвести до спалаху захворювання в колективі.

Незалежно від причин, з яких дитина залишилася вдома, одразу повідомте у дитячий садок.

* Вихователі готові поспілкуватися з Вами вранці до 07.30 і ввечері після 16.00.В інший час педагог працює з групою дітей, і відволікати його не рекомендується!

* До педагогів групи звертатися на Ви, по імені, по батькові.

* У групі дітям не дозволяється бити і ображати один одного; брати без дозволу особисті речі, в тому числі і принесені з дому іграшки інших дітей; псувати і ламати результати праці інших дітей.

* Дітям не дозволяється "давати здачі", нападати один на одного, це вимога продиктована міркуваннями безпеки кожної дитини.

* Просимо Вас не давати дитині з собою в дитячий сад, цукерки, чіпси, сухарики і.т.п.

* Категорично забороняється давати дитині в дитячий сад жувальну гумку.

* Настійливо не рекомендуємо одягати дитині золоті та срібні прикраси, давати з собою дорогі іграшки, а також іграшки які імітують зброю.

* Щоб уникнути випадків травматизму, батькам необхідно перевірити вміст кишень в одязі дитини на наявність небезпечних предметів.

* Категорично забороняється приносити в дитячий сад гострі, ріжучі скляні предмети (ножиці, ножі, шпильки, цвяхи, дріт, дзеркала, скляні флакони), а також дрібні предмети (намистинки, ґудзики і т.п.), таблетки.

* Перед тим, як вести дитину в дитячий сад, ретельно перевірте зав'язки і застібки на одязі та взутті.

* Слідкуйте за нігтями дитини. Вчасно підстригайте їх. Дайте дитині пару носових хустин: одну для верхнього одягу, іншу – для кімнатного. Навчайте правильно користуватися ними (кашляти, чхати - тільки в хустину). Діти будуть менше заражати один одного.

* Спірні і конфліктні ситуації потрібно вирішувати у відсутності дітей. Якщо ви не змогли вирішити будь-яке питання з вихователями групи, зверніться до завідувача.

* Особисто передавати і забирати дитину у вихователя, не порушуючи режим закладу, не передоручати дитину незнайомим особами, особам що не досягли 16 - річного віку.

Обов'язки батьків

Батьки (законні представники) зобов'язані:

- Закласти основи інтелектуального, фізичного, морального розвитку дитини в дитячому віці;

- Виконувати Статут закладу в частині, що стосується їх прав і обов'язків;

- Своєчасно оплачувати утримання дитини в закладі;

- Своєчасно повідомляти про можливу відсутність дитини;

- Сприяти навчальному закладу у вихованні, навчанні та розвитку вихованця;

- Взаємодіяти з закладом в усіх напрямках виховання і навчання дитини.

- Відвідувати загальні та групові збори.

Права батьків

Батьки (законні представники) мають право:

- Захищати законні права та інтереси дитини;

- Вносити пропозиції щодо поліпшення роботи з дітьми, в тому числі організації додаткових (платних) освітніх і медичних послуг;

- Консультуватися з педагогічними працівниками закладу з проблем виховання та навчання.

- Надавати допомогу і робити добровільні пожертвування на реалізацію статутних завдань.

- Брати участь в суботниках.

Порядок справляння плати за утримання дитини

• Оплата батьками (законними представниками) утримання дитини в закладі за поточний місяць здійснюється у вигляді передоплати не пізніше 10 числа попереднього місяця шляхом готівкових перерахувань.

• Перерахунок оплаченої квитанції у разі хвороби дитини проводиться в наступному місяці.

• Батьки представляють оплачену квитанцію вихователю.

• У випадку відсутності дитини в дитячому саду батьки повинні прийти за квитанцією і оплатити її, повідомивши про це вихователя

/Files/images/pravila.png

Адаптація дитини до дитячого садочка.

У всіх батьків рано чи пізно настає період, коли їхня дитинка підросла і має йти до дитячого садочка. Це хвилюючий момент як для батьків, так і для дітей.Початок відвідин дитиноюзакладу дошкільної освіти є новим етапом у її житті та періодом адаптації, тому краще підготуватися за здалегідь, бо часом адаптація до умов садочка минає дуже болісно.

Адаптаційний період – випробування для малюків 2-3 років життя. Спричинені адаптацією стресові реакції надовго порушують емоційний стан малюка.У малюка відбувається серйозна перебудова всіх стосунків з навколишніми людьми, перебудова звичних форм життя. Ця різка зміна умов може супроводжуватися важкими переживаннями, зниженням мовної та ігрової активності й часто позначається на здоров’ї дитини.

Рекомендації батькам до адаптації дитини до умов дитячого садка:

  • Готуйте дитину до спілкування з іншими дітьми й дорослими: відвідуйте з малюком дитячі парки та майданчики,привчайте до гри в пісочницях.
  • Ходіть із малюком на свята, на дні народження друзів, спостерігайте, як він поводиться: соромиться, усамітнюється, конфліктує, б’ється чи легко знаходить спільну мову, контактує з однолітками, тягнеться до спілкування, розкутий.
  • Дізнайтеся, який розпорядок дня у групі, і наблизьте режим дитини вдома до розпорядку дня в групі.
  • Розкажіть дитинці, що позитивного є в дитячому садку (нові товариші, багато іграшок тощо). Важливо, щоб малюк не боявся, — тоді йому легше звикати. У жодному випадку не погрожуйте дитячим садком як покаранням за дитячі огріхи, а також за його неслухняність.
  • Дізнайтеся, можливо, в цей садок ходять діти ваших сусідів або знайомих. Адаптація пройде легше, якщо в групі дитини є знайомі ровесники, з якими вона раніше гралася вдома або надворі.
  • Відвідайте дитячий садок у той час, коли діти на прогулянці, познайомте свого малюка з вихователькою та дітьми.
  • Готуйте вашу дитину до тимчасової розлуки з вами, дайте їй зрозуміти, що це неминуче тільки тому, що вона вже велика. Налаштуйте її на позитив.
  • Кажіть малюку, що це дуже добре, що він доріс до дитсадка і став таким великим.
  • Не віддавайте дитину в ЗДО у розпал кризи трьох років.
  • Не обговорюйте при дитині проблем, пов’язаних із дитячим садком.

Як батькам визначити готовність дитини до дитячого садка:

  • Удома дитина почала нудьгувати, не може знайти собі заняття. Можливо, дитині час відкривати щось нове, цікаве, незнайоме.
  • На прогулянці малюк сам підходить до дітей на майданчику, намагається вступити в контакт. Він не просто забирає іграшку в свого «колеги», а «залагоджує» конфлікт словами: «Це моє!».
  • Маля здатне кілька годин на день перебувати без мами.
  • Дитина може розбірливо сказати про свої потреби.
  • Малюк уже доволі спритний, уміє самостійно їсти й пережовувати, миє руки й умивається, одягає і скидає з себе основні предмети одягу.

Нові умови можуть стати для малюка надто сильним подразником, скувати його самостійність та ініціативу. Батькам слід говорити про вступ до дитячого садка як про подію радісну й очікувану, демонструючи малюкові впевненість і віру в добрий перебіг подій. Адже діти переймаються настроєм батьків, і надалі емоційний стан малюка визначатиме перебіг усього перебування протягом дня в дитсадку.

Кiлькiсть переглядiв: 1045